IP54.162.168.187
Start Wydarzenia

Wesołych Świąt

23-11-2016 Wizyta uczniów klasy trzeciej z Szkoły Podstawowej nr.2

W dniu 23 listopada 2016r. w Remizie OSP Rogoźno przebywała na wizycie u strażaków 20 osobowa grupa uczniów klasy trzeciej z Szkoły Podstawowej nr.2 im. Olimpijczyków Polskich wraz z wychowawcą p. Magdaleną Dechnig. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca strażaka, kiedy nim można zostać, poznały numery alarmowe do służb ratowniczych jak i również sposoby zgłaszania zdarzeń na te numery. Poruszono również w formie skróconego wykładu zasady udzielania KPP, oraz zasady bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych( również w zbliżającym sie okresie zimowym) i lodowisk.Na zakończenie odbyła się prezentacja sprzętu ratowniczo-gaśniczego będącego na wyposażeniu OSP Rogoźno. Podczas spotkania dało się zauważyć bardzo duże zainteresowanie dzieci poruszanymi zagadnieniami oraz bardzo dużą aktywność poprzez zadawanie strażakom ciekawych pytań. W prezentacji udział wzięli druhowie Sebastian Rabsch, Łukasz Gracz, Krzysztof Pietruszczak i Maciej Urban.
Sporządził: Naczelnik OSP Rogoźno Sebastian Rabsch ; foto druh Krzysztof Pietruszczak

Nowe oświetlenie:)

www.edward.com.pl

21-07-2016 WIZYTA STRAŻAKÓW Z KŁODAWY!!!

WIZYTA STRAŻAKÓW Z KŁODAWY!!!

W dniu 21.07.2016r. jednostkę OSP Rogoźno odwiedzili członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej i opiekunowie z Komendantem Gminnym Tomaszem Barańskim na czele z OSP Kłodawa. Młodzi adepci pożarnictwa w części teoretycznej dowiedzieli się o zasadach funkcjonowania jednostki OSP Rogoźno oraz jej historii, pozyskiwaniu środków finansowych z zewnątrz, współpracy z Samorządem gminnym i Komendą Powiatową PSP w Obornikach. Następnie można było obejrzeć park samochodowy oraz wyposażenie remizy i wozów ratowniczo-gasniczych!!!

Sporządził: Naczelnik OSP Rogoźno - Sebastian Rabsch
Zdjęcia: dh Krzysztof Pietruszczak

Eliminacje OTWP Nowołoskoniec

W dniu 19.03.2016r. w Nowołoskońcu(gmina Oborniki) odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej zorganizowane przez Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Obornikach. W turnieju wystąpiło 4 członków MDP OSP Rogożno.Turniej zakończył się kolejnym wielkim sukcesem Naszych dziewcząt.Poprzez zwycięstwa w swoich kategoriach wiekowych do Finału Wojewódzkiego zakwalifikowały się Joanna Budzińska reprezentująca SP nr.2 w Rogoźnie(kategoria Szkoły Podstawowe) i Oliwia Dubis reprezentująca OSP Rogoźno(kategoria Szkoły Ponadgimnazjalne).W kategorii Gimnazjum zwyciężyła reprezentantka Gimnazjum w Obornikach.Poza Joanną Budzińską i Oliwią Dubis z OSP Rogoźno startowali Kacper Betka i Kajetan Sierzchuła.Był to historyczny sukces w dziejach OSP Rogoźno,gdyż nigdy dotąd z jednego turnieju nie awansowały do Finału Wojewódzkiego dwie osoby.Zwycięzcom serdecznie gratuluję w imieniu wszystkich członków OSP Rogoźno i życzę powtórki wyniku w Finale Wojewódzkim.Opiekunem na w/w konkursie była dh Monika Jaśkowiak,dh Roman Jaśkowiak i dh Sebastian Rabsch(członek Komisji).Dokumentację fotograficzną sporządził dh Krzysztof Pietruszczak. Sporządził: Naczelnik OSP Rogoźno Sebastian Rabsch