IP54.92.155.160
Start Wydarzenia Wydarzenia Nowy wóz dla Strażaków

Nowy wóz dla Strażaków

W dniu 4 grudnia 2015r. jednostka OSP Rogoźno otrzymała nowy samochód ratowniczo- gaśniczy Ford Transit GLB 0,2/4 Rt/Rw w zabudowie kontenerowej. Wykonawcą zabudowy była firma FrankCars z Częstochowy. Samochód jest wyposażony w zbiornik wodny o pojemności 200 litrów,zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 20 litrów ,pneumatyczny maszt oświetleniowy, wyciągarkę o mocy 3,5 tony, oświetlenie typu LED wokół zabudowy pojazdu i w skrytkach na sprzęt. Samochód będzie przystosowany do działań w zakresie Ratownictwa wodnego i przeciwpowodziwego , Ratownictwa technicznego i medycznego, usuwania skutków klęsk żywiołowych i w sporadycznych przypadkach w gaszeniu pożarów. Nowo pozyskany pojazd zastąpi 9 letniego Forda Transita. Zakup samochodu został sfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego przy udziale OW ZOSP RP w Poznaniu, oraz środki własne jednostki OSP Rogoźno.Podczas wprowadzenia pojazdu do Rogoźna udział brały jednostki OSP Kiszewo , OSP Gościejewo i OSP Parkowo za co serdecznie dziękuje w imieniu Zarządu OSP Rogoźno.

Tekst: Z-ca naczelnika dh Sebastian Rabsch