IP54.161.70.252
Start Komunikaty / ogłoszenia

MIEJSKO-GMINNE ELIMINACJE OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 18 marca 2017r w gościnnych progach sali OSP Parkowo, odbyły się Miejsko-Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej gminy Rogoźno ,,Młodzież Zapobiega Pożarom'' zorganizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Rogoźnie. Na starcie stanęło 46 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja w składzie: Prezes Oddziału MG ZOSP RP w Rogoźnie dh Roman Jaśkowiak(Przewodniczący Komisji), Komendant MG dh Sebastian Rabsch, mł. kpt. Jerzy Chmielewski(KP PSP Oborniki) oraz członkowie Zarządu MG, dh Dawid Mikołajczak, dh Damian Grabicki, dh Monika Pietrek, dh Paweł Wasila i dh Jarosław Łączak. Wśród gości zaproszonych był fundator nagród we wszystkich kategoriach wiekowych, Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski. Po eliminacjach pisemnych wyłoniono finalistów, którzy odpowiadali na pytania ustne. Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja w poszczególnych grupach wyłoniła zwycięzców eliminacji Miejsko-Gminnych.

Kategoria Szkół Podstawowych:
1. Mateusz Przybylski - OSP Budziszewko
2. Maciej Karaś - SP Pruśce
3. Maja Kamińska - SP nr. 3 Rogoźno
4. Micha Królczyk - SP Pruśce
5. Wiktoria Ptaszyńska - SP nr.3 Rogoźno

Kategoria Gimnazjum
1..Patrycja Koprowska - ZSZ Rogoźno
2. Zuzanna Rozmiarek - Gimnazjum im.Przemysława Rogoźno
3.Joanna Budzińska - Gimnazjum nr.1 Rogoźno
4. Marzena Sołtys - Gimnazjum Parkowo
5. Jakub Grobelny - OSP Budziszewko

Kategoria Szkół Ponadgimnazjanych
1.Kacper Betka - OSP Rogoźno
2.Klaudia Rozmiarek - L.O. Rogoźno
3.Kinga Przybylska - OSP Budziszewko
4.Adrian Jaśkowiak - ZSZ Rogoźno
5.Mateusz Grybowicz - OSP Budziszewko

Poza wymienionymi finalistami do eliminacji Powiatowych które odbędą się 25 marca w Nowołoskońcu awansowali: Julia Piechocka(OSP Rogoźno), Maja Cieślik(ZSZ Rogoźno), Kajetan Kmak(Gimnazjum Parkowo), Wiktoria Mąkosa(Gimnazjum Parkowo), Michał Grabarczyk(ZSZ Rogoźno) i Adrian Meller(OSP Pruśce).
Opiekunami uczestników konkursu byli: p.Marzena Działo, dh Monika Jaśkowiak-Gracz, dh Oliwia Dubis, p. Dariusz Zawiski, p.Paweł Kania, p.Hubert Kuszak,dh Dawid Twardecki, dh Damian Grabicki, p.Damian Przymusiński i p. Krzysztof Fudziński.
Organizatorzy serdecznie dziękują Burmistrzowi Rogoźna p. Romanowi Szuberskiemu za ufundowanie nagród dla 3 pierwszych miejsc w każdej kategorii i sfinansowanie poczęstunku dla uczestników, Komendantowi PSP w Obornikach za upominki dla zwycięzców w każdej kategorii, opiekunom za przygotowanie uczestników do konkursu, druhom OSP Parkowo za przygotowanie sali do konkursu,dh Krzysztofowi Pietruszczakowi za przygotowanie dyplomów dla uczestnków oraz sesje fotograficzną i paniom z Parkowa za przygotowanie smacznego poczęstunku i obsługę podczas trwania konkursu.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dyscyplinę i pozyskanie dużej wiedzy w zakresie pożarnictwa i ratownictwa w jednym, a zwycięzcom skadamy gratulacje i życzymy powodzenia w konkursie na szczeblu Powiatowym!!!

Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Rogoźnie
dh Sebastian Rabsch

Dziś doposażyliśmy naszego technika 529-21 w sprzęt jakim są kuwety

oraz wanna wychwytowa na 150L do substancji płynnych.

W dniu 13 stycznia br. w Ryczywole wybuchł jeden z najtragiczniejszych pożarów w województwie Wielkopolskim. Najprawdopodobniej tlenek węgla pochłonął życie 5 osobowej rodziny(matka i 4 synów) w ciężkim stanie przebywa w szpitalu sąsiad rodziny który ratował się wyskakując przez okno.
W działaniach brało udział 7 zastępów Straży Pożarnej oraz SLOp i SLRr z Komendantem Powiatowym PSP w Obornikach i jego zastępcą, SLOp z KW PSP w Poznaniu, 5 zespołów Ratownictwa Medycznego, 2 radiowozy Policji, Pogotowie Energetyczne.
Chciałbym serdecznie podziękować strażakom z jednostek z gminy Rogoźno( OSP Rogoźno 2 -zastępy i OSP Gościejewo) którzy brali udział w usuwaniu skutków tego tragicznego zdarzenia oraz pozostałym jednostkom obecnym i działającym na miejscu zdarzenia z JRG Oborniki, OSP Ryczywół i OSP Ludomy. Osobiste podziękowanie dla dh. Łukasza za perfekcyjnie przeprowadzoną koordynację działań medycznych i dla pozostałych strażaków którzy prywatnie udali się na miejsce zdarzenia,aby wesprzeć działające już tam roty.
W dniu 14 stycznia Wójt Ryczywołu ogłosiła na terenie gminy Ryczywół dwudniową żałobę dla uczczenia pamięci zmarłej 5-cio osobowej rodziny.
Ostateczna przyczyna pożaru i śmierci 5 osób jest ustalana przez Policję pod nadzorem Prokuratora i biegłego sądowego z zakresu pożarnictwa.

Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Rogoźnie
dh Sebastian Rabsch

Zdarzenie 208/2016

1:14 wyjazd GBA 2,5/16 Rt na ulicę Kościuszki - pomoc ZRM.

Więcej artykułów…