facebook

Menu użytkownika

Polecamy

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Statystyki

Dzisiaj83
Wczoraj232
Tydzień83
Miesiąc8263
IP54.162.227.37
Zalogowani 0
Goście 15
Zarejestrowani 2
Online
-

Warning: Creating default object from empty value in /home/osprogoz/domains/osprogozno.pl/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 77

Warning: Creating default object from empty value in /home/osprogoz/domains/osprogozno.pl/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 83

Warning: Creating default object from empty value in /home/osprogoz/domains/osprogozno.pl/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 89

Warning: Creating default object from empty value in /home/osprogoz/domains/osprogozno.pl/public_html/modules/mod_stats/helper.php on line 106
Użytkowników : 2
Artykułów : 951
Zakładki : 27
Odsłon : 896109
Start Akcje i Interwencje Lipiec 2017 25 - 29 lipca 2017 podtopienia mieszkań, piwnic, ulic i posesji

25 - 29 lipca 2017 podtopienia mieszkań, piwnic, ulic i posesji

 

Zdarzenie 114/2017 do 171/2017

W dniach 25 - 29 lipca 2017r. wskutek intensywnych opadów deszczu, które nawiedziły gminę Rogoźno, strażacy OSP Rogoźno byli 56 razy dysponowani przez Stanowisko Kierowania KP PSP w Obornikach do usuwania różnego rodzaju zalań i podtopień mieszkań, piwnic, ulic i posesji. W działaniach brały udział 4 wozy bojowe OSP Rogoźno( GLB 0,2/4 Rt Rw, GCBA 6/40, GBA 2/20/2,5 i GBA 2,5/16 Rt) oraz łącznie 22 strażaków. Najtrudniejsza akcja miała miejsce w Rogoźnie na ul. Krótkiej gdzie doszło do zalania dwóch mieszkań i trzeba było podjąć natychmiastową ewakuację ludzi i mienia znajdujących się w tych mieszkaniach. Na miejsce tego zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Obornikach st. kpt. Dariusz Szrama, Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski wraz z Z-cą Renatą Tomaszewską oraz Kierownik GOPS w Rogoźnie wraz z pracownikami. Decyzją prowadzących akcję ratowniczą, pięcioro mieszkańców zostało przeniesionych do lokali zastępczych, które zorganizowały Władze Gminy Rogoźno. Najwięcej bo 19 zdarzeń miało miejsce 25 lipca kiedy to opady jeszcze nie ustępowały.Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom akcji za te ciężkie 5 dni, naszym druhnom za organizowanie poczęstunków i napoi regeneracyjnych oraz prowadzenie dogłębnej dokumentacji z poszczególnych wyjazdów, Władzom Gminy Rogoźno za to, że byli z nami i podejmowali wszelkie działania aby ułatwić pracę strażakom, a także jednostkom OSP z terenu gminy Rogoźno.

Sporządził:
Naczelnik OSP Rogoźno
dh Sebastian Rabsch

 

ShoutBox OSP Rogoźno

Musisz być zalogowany, by móc korzystać z shoutboxa