IP54.80.157.133
Start Szkolenia Szkolenie druhów OSP

Szkolenie druhów OSP

SZKOLENIE DRUHÓW OSP

Od 22 września do 14 października 2012 r. na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbywał się kurs podstawowy strażaka ratownika OSP. Prowadzony był jednoetapowo dla druhów z powiatu obornickiego. Szkolenie miało na celu przekazanie umiejętności praktycznych w zakresie:
-obsługi sprzętu ratowniczego i podręcznego sprzętu gaśniczego,
- rozwijania linii gaśniczych i zajmowania stanowisk gaśniczych,
- sprawiania drabin pożarniczych,
- pracy w aparatach oddechowych,
- znajomości w ewakuacji ludzi, zwierząt i mienia oraz zadań strażaków w zastępie.

14 października 2012 r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach przeprowadzony został egzamin z zakresu tego kursu przeprowadzony przez komisję, którą wyznaczył Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Na czele komisji stał Dowódca Jednostki Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach asp. sztab. Jacek Wawrzyniak. Egzamin składał się z dwóch etapów: pierwsza część teoretyczna, w której egzaminowani pokazali swą wiedzę, uzyskaną na bazie swoich jednostek nauczając się metodą e-learningową, drugą część stanowił egzamin praktyczny, w którym druhowie zademonstrowali posiadane umiejętności praktyczne, zdobyte podczas ćwiczeń prowadzonych przez strażaków z komendy. W egzaminie uczestniczyło 64 druhów, którzy z wynikiem pozytywnym ukończyli kurs.