Tydzień2060
IP3.93.59.171
Start Komunikaty / ogłoszenia Komunikaty/og?oszenia DZIE? DAWCY SZPIKU DLA ROKSANKI I INNYCH

Roksanka potrzebuje Twojej pomocy!

Dzie? Dawcy Szpiku dla Roksanki i Innych w Rogo?nie.

„Nie wolno traci? nadziei dopóki cz?owiek ?yje z cz?owiekiem”

Karl Jasprers

Jeste?my rodzicami 4,5 letniej Roksanki. Od dwóch miesi?cy córka choruje na ostr? bia?aczk? limfoblastyczn?. Przebywa w pozna?skim szpitalu.   Przechodzi kolejne chemioterapie, ale do uratowania jej ?ycia potrzebny jest przeszczep szpiku. Niestety okaza?o,?e my jako rodzice jeste?my wykluczeni ze wzgl?du na niezgodno??.

Z ca?ego serca prosimy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chc? ofiarowa? cz?stk? siebie naszej córeczce, b?d? innym chorem na bia?aczk? o zarejestrowanie si?  jako potencjalni dawcy szpiku.

Rodzice Roksanki

Katarzyna i Robert D?browscy

Szans? na  powrót do zdrowia dla Roksanki jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Przyjd? i zarejestruj si? jako potencjalny dawca szpiku. By? mo?e to Ty uratujesz ?ycie Roksance i innym pacjentom w Polsce i na ?wiecie!!

Fundacja DKMS Polska wraz z rodzin? i przyjació?mi Bety postanowili po??czy? swoje si?y, aby pomóc jej i Innym chorym na bia?aczk?. Ju? 27 czerwca 2013r. w Budynku Organizacji Spo?ecznych w Rogo?nie mieszcz?cym si? przy ul. Fabrycznej 5 odb?dzie si? Dzie? Dawcy Szpiku dla Roksanki i Innych. Podczas akcji wszystkie ch?tne osoby b?d? mog?y  zarejestrowa? si? jako potencjalni dawcy  szpiku.

Inicjatorem organizacji rejestracji potencjalnych dawców jest Pani Iwona Szulc, która pracuje razem z mam? Roksanki. W ci?gu jednego dnia ?ycie rodziny leg?o w gruzach. Po ci??kiej chemioterapii lekarze zdecydowali, ?e jedyn? szans? dla pacjentki jest przeszczepienie szpiku kostnego.

Rejestracja potencjalnych dawców:

Data:              27 czerwca 2013r.

Godziny:        12:00 – 18:00

Miejsce:         Budynek Organizacji Spo?ecznych

Adres:            ul. Fabryczna 5 Rogo?no

Fundacja DKMS Polska to aktualnie najwi?ksza baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych prawie 330 000 potencjalnych dawców szpiku, a ju? 522 osoby odda?y swoje komórki macierzyste lub szpik, daj?c szans? na ?ycie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na ?wiecie. Fundacja DKMS Polska zosta?a zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak dzia?alno?? rozpocz??a 25 lutego 2009 roku. Fundatorem DKMS Polska jest DKMS Niemcy.

Kto mo?e zosta? dawc??

Zarejestrowa? mo?e si? ka?dy zdrowy cz?owiek pomi?dzy 18 a 55 rokiem ?ycia, wa??cy minimum 50 kg (bez du?ej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwil?. Na podstawie pobranej krwi zostan? okre?lone cechy zgodno?ci antygenowej, a je?li oka?e si?, ?e kod genetyczny dawcy zgadza si? z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chc? si? zarejestrowa? powinni mie? ze sob? dokument to?samo?ci z nr PESEL.

Je?li s? Pa?stwa zainteresowani kontaktem z jednym z naszych dawców prosimy o kontakt.